Analiza ruchu

26 czerwca 2020

Z przyjemnością informujemy, że w została zawarta umowa na wykonanie analizy ruchu w Ostródzie!

Wykonawcą zostało konsorcjum firm – PBS Sp. z o.o. oraz Biuro Inżynierii Transportu Pracownie Projektowe Cejrowski & Krych Sp. J.

Liczymy na udaną współpracę oraz ciekawe wyniki analiz 🙂

W poprzednim poście informowaliśmy dlaczego robimy takie badania. Teraz powiemy czego możemy się już niedługo spodziewać.

1. Okres wakacyjny będzie czasem przygotowań – przygotowanie do badań ankietowych, statystyka, domówienie szczegółów pytań, itp.

2. Wrzesień – badania ankietowe w domach, na stacji kolejowej, przez internet albo telefon (w zależności od sytuacji i dostępności respondentów).

3. Wrzesień – pomiary ruchu na ulicach oraz w komunikacji zbiorowej

4. Październik/listopad – opracowanie modelu ruchu

5. Październik/listopad – konsultacje społeczne

6. Listopad – opracowanie finalnego dokumentu wraz z wnioskami i rekomendacjami

Pomiary ruchu we wrześniu? Dlaczego tak późno?

W świetle aktualnych badań i wytycznych pomiar wykonany w tym okresie, czyli wrzesień – październik (ale również kwiecień-maj) pozwala na minimalizację błędu i odzwierciedla najbardziej „typowy” ruch w mieście. (Metody szacowania wielkości Średniego Dobowego Ruchu Rocznego (SDRR) na podstawie wyników przeprowadzonych pomiarów krótkotrwałych (24 godzinnych), GDDKiA 2017; Malwina Spławińska: Określenie korzystnych okresów pomiarów wyrywkowych do wyznaczania średniego dobowego ruchu w roku. Drogownictwo 1/2015).

Pozostałe terminy to już niestety skutek pomiarów we wrześniu – zależny nam na sprawnym opracowaniu analizy ruchu, która będzie solidnym fundamentem dalszych prac. A mamy co robić dalej – koncepcje ścieżek rowerowych, dokumentacje przebudowy skrzyżowań, system tablic informujących o zamknięciu przejazdów…

Macie pytania – zapraszamy do kontaktu!