Działamy, choć tego nie widać…

10 lutego 2020

W ostatnim czasie mięliśmy za sobą dużo intensywnej pracy związanej z realizacją naszego projektu Human Smart Cities. Wiemy, że tego nie widać, ale jest to niezbędna do wykonania praca, bez której trudno będzie ruszyć dalej.

Tak wiec, w zaciszu naszych biur pracowaliśmy i nadal dokładamy ostatecznych szlifów do różnych zamówień przewidzianych w projekcie, a więc:

1. Analiza ruchu w mieście – duże opracowanie i pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście, dzięki któremu zbadamy kompleksowo ruch pojazdów (samochodów, rowerów, urządzeń transportu osobistego). Ponadto, w badaniach ankietowych, zbadamy preferencje związane z mobilnością mieszkańców. Już teraz możecie podejrzeć gdzie planujemy prowadzić pomiary ruchu:

Mapa punktów pomiarowych

2. Standardy przestrzeni miejskiej – spojrzymy na nasze miasto z perspektywy reklam. Chcemy wytyczyć standard reklamowy w naszym pięknym mieście, aby reklamy były mniej uciążliwe. Może uda nam się nieco ograniczyć ilość reklam, a z pewnością opracujemy katalog dobrych praktyk, gotowe szablony szyldów do wykorzystania przez przedsiębiorców.

3. Działania edukacyjne – chcemy włączyć we wszystkie aspekty projektu naszych mieszkańców. Dlatego potrzebujemy pomocy w realizacji takich działań, abyśmy spotykali się nie tylko na pogadanki, a na wspólną pracę nad projektem.

Do tego mamy za sobą trudny okres przełomu roku. Wybraliśmy biegłego rewidenta i złożyliśmy sprawozdanie do Ministerstwa.