Konsultacje wciąż trwają

08 czerwca 2021

Nieustannie konsultujemy i dzięki zgłaszanym przez Was uwagom poprawiamy kolejne wersje dokumentów. Aktualnie trwają konsultacje:

  1. Systemu informacji miejskiej, czyli tabliczek miejskich z adresami posesji, tabliczkami kierunkowymi, itp. Możecie zapoznać się z projektem SIM, który jest udostępniony na naszej stronie w zakładce wyniki. Ponadto w budynku Urzędu zostały wystawione plansze ilustrujące tabliczki. W najbliższy czwartek wystawimy namiot przed tzw. fiołkiem, w którym będziemy chcieli z Wami porozmawiać m.in. na ten temat.
  2. Przebudowy skrzyżowania/ronda ul. Drwęcka-Olsztyńska. Dzięki pracy specjalistów i zgłaszanych przez Was uwag powstaje kolejna propozycja szkicu przebudowy w dwóch nieznacznie różniących wersjach: tu i tu.
  3. Przebudowy przejść dla pieszych – już jutro 9 czerwca odbędą się warsztaty w trakcie których będziemy intensywnie pracować nad opracowaniem wytycznych do projektowania przejść. Efektem mają być finalne wskazówki odpowiadające potrzebom różnych grup użytkowników. Już jesteśmy po pierwszej serii wywiadów z użytkownikami, która stanowić będzie bazę do dalszych prac.
  4. Tras rowerowych – zakończyliśmy etap spacerów/przejazdów badawczych. Raporty z przejazdów i warsztatów są dostępne tu i tu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami, a także zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konsultacji, gdzie przedstawimy więcej konkretnych rozwiązań.

 

Zapraszamy do udziału w konsultacjach! Jak zawsze możecie zgłaszać do nas uwagi do wszystkiego co robimy w ramach naszego projektu na adres kontakt@smart.ostroda.pl

Mamy dla Was niespodziankę – dla najaktywniejszych uczestników konsultacji przewidzieliśmy upominki w postaci książek lub nawet całego pakietu 4 szt. książek o tematyce miejskiej! Zapraszamy!