Poszło! Ruszamy z przetargiem na analizę ruchu

Poszło! Ruszamy z przetargiem na analizę ruchu

20 lutego 2020

Miło jest nam poinformować, że został ogłoszony przetarg na wybór Wykonawcy, który opracuje analizę ruchu w Ostródzie!

Po co nam to?

Analiza będzie składać się z kilku elementów:

1. Pomiary ruchu na skrzyżowaniach, w szczególności w okolicach przejazdów kolejowych i wiaduktu

2. Pomiary ruchu w przekrojach ulic – pozwolą określić natężenie ruchu w całym przekroju ulicy (w tym na jezdni, drodze dla rowerów i chodniku) w podziale na poszczególne rodzaje pojazdów (samochody małe, duże, rowery, motocykle, hulajnogi, itp.).

Pomiary ruchu pozwolą również na ocenę kiedy i gdzie tworzą się korki, co ma na to wpływ, gdzie występują lokalne ograniczenia przepustowości/prędkości.

3. Badania ankietowe mieszkańców oraz przyjezdnych na dworcu – pozwolą na określenie skąd – dokąd, w jakim celu, w jakiej porze dnia przemieszczają się podróżni. Zapytamy również o transport zbiorowy oraz parkowanie w mieście.

4. Analiza ruchu tranzytowego – skąd docierają do nas podróżni i dokąd zmierzają przejeżdżając przez Ostródę.

5. Komputerowy model ruchu – pozwoli na zautomatyzowaną analizę danych oraz wpływ wprowadzanych i planowanych zmian na ruch podróżnych.

 

Całość da nam sporo odpowiedzi, które nas nurtują od jakiegoś już czasu, a przede wszystkim będzie udowadniać pewne hipotezy, np. o generatorach ruchu, miejscach spowalniających ruch, potrzebach transportowych, itp.

Opracowanie będzie również fundamentem do dalszych działań przewidzianych w projekcie „Model inteligentnej mobilności miejskiej jako element Ostródzkiej Idei Human Sart Cities”

Więcej informacji o przetargu i wymaganiach dla opracowania pod adresem: https://bipostroda.warmia.mazury.pl/zamowienie/192/opracowanie-analizy-ruchu-dla-miasta-ostroda.html