System informacji miejskiej

27 maja 2021

Przygotowując tzw. uchwałę krajobrazową przymierzamy się również do uspójnienia systemu informacji miejskiej, czyli tabliczek informacyjnych, kierunkowych i adresowych z nazwami ulic, cieków wodnych, skwerów, placów, itp.

Wstępny projekt Systemu informacji miejskiej (w skrócie SIM) dostępny jest już od jakiegoś czasu na naszej stronie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się z nim zapoznać, to możecie znaleźć go TUTAJ.

Elementy systemu, które mogą niebawem pojawić się w Ostródzie chcemy z Państwem omówić w Punkcie Konsultacyjnym, do którego zapraszamy już w najbliższy piątek do namiotu przy targowisku miejskim.

Będziemy prezentować rozwiązania dotyczące tablic z nazwami ulic i tablic kierunkowych dla pieszych.

Dzięki spójnemu SIM każdy mieszkaniec czy przyjezdny, spacerując, idąc na zakupy lub ogólnie — szukając określonego miejsca, orientuje się w przestrzeni miejskiej, dzięki nazwom, numeracji, zawartych na rzeczonych znakach. Zależy nam, żeby ta orientacja była łatwa, by oznaczenia były czytelne, uporządkowane, ale też przyjemne w odbiorze i charakterystyczne dla Ostródy.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o opinie w tej sprawie. Konsultacji zostaną poddane zaproponowane kolory, wybór kroju pisma oraz rozmiary poszczególnych elementów. W punktach znajdzie się również poglądowa plansza symulująca zastosowanie nowych rozwiązań.

Już teraz możesz zgłosić swoje uwagi poprzez dedykowany formularz.